Jak a proč pečovat o psí tlapky

Péče o psí tlapky
VšeProPejska.cz


28. 1. 2019

Zimní období je v mnoha ohledech velice náročné. Nejen že je nutné posilovat imunitu našich čtyřnohých mazlíčků, ale trpí především srst a tlapky. Střídání teplot vysušuje pokožku, která následně praská. Do drobných trhlinek se dostává led, sůl a drobné nečistoty a procházka se pro pejska rázem stává nesnesitelnou. Jak tedy správně pečovat o psí tlapky v zimním období?

Pravidelná úprava v každém ročním období

Pečovat o psí tlapky je opravdu důležité a to nejen v zimních měsících. Pravidelná péče je dobrou prevencí, díky které můžeme předcházet potížím. Celoročně je vhodné pejskům vystříhávat chloupky mezi polštářky, na které se nabalují nečistoty a pejska tlapky začínají bolet. Jestliže váš pejsek není zrovna fanouškem pedikúry a vy máte strach, že při stříhání pejska poraníte, pořiďte si nůžky se zaobleným hrotem, se kterými bude práce jednoduchá a rychlá.

Vysušená pokožka potřebuje promazat

Změny teploty, sníh, led, štěrk a sůl mají neblahý vliv na tlapky našich pejsků. Nejen že vysušují a způsobují trhliny, ale časté chození po nevhodně upraveném povrchu způsobuje bolest. V trhlinách se usazují nečistoty a nezřídka dochází k zánětu a nepříjemným infekcím. Především v zimním období je nutné pejskům tlapky pravidelně promazávat. Použít můžeme obyčejnou vazelínu, dětský olejíček nebo hydratační krémy.

Pes podává pac

Věnujte pozornost i drápkům

Péče o drápky závisí na způsobu života každého pejska. Pokud se pejsek pohybuje většinou po trávě a měkkém povrchu, nezvládá si drápky dostatečně obrušovat. Starost o drápky potom přechází na chovatele, který by ji rozhodně neměl podceňovat. Drápky však nikdy nestříhejte klasickými nůžkami na manikúru. Specializované prodejny nabízejí kleštičky na drápky se speciálně upraveným ostřím, které obemkne celý drápek a rovnoměrně jej zastřihne. Pokud jste začínající chovatel, se stříháním vám jistě rád poradí každý veterinář.

Dobrman dává pac

Boty pro psy – módní výstřelek nebo praktická pomůcka?

V současné době na trhu funguje celá řada prodejen, zaměřených na oblečky a pomůcky pro psy. Kromě originálních a stylových bundiček, triček a svetříků je možné pejskům pořídit i praktické botičky. Boty pro psy však nepořizujeme z pouhého rozmaru, ale v určitých situacích mohou být nedocenitelným pomocníkem. Pejsek si na tlapkách může způsobit různá poranění, která je nutné pečlivě vyléčit. Rozpálený asfalt, rozbředlý sníh nebo nasolená silnice jsou pro poraněnou tlapkou doslova utrpením. Dobře padnoucí botička pro psy pomáhá chlupáčům vyléčit poraněné tlapky.

VšeProPejska.cz

Článek jsme připravili ve spolupráci s internetovým obchodem VseProPejska.cz, který se specializuje na prodej chovatelských potřeb zejména pro malé a střední krátkosrsté psy.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *