Kuna v domě: Jak řešit tento nepříjemný problém?

kuna
Inzerent


21. 11. 2018

Komerční sdělení

Máte v domě kunu? Pak se rozhodně snažíte o co nejrychlejší zbavení se tohoto zvířete. Vždyť dokáže napáchat velmi nepříjemné škody, které samozřejmě ve finále stojí moře vašeho času i peněz. Určitě není od věci o kunách jako takových něco vědět. Nepřestávejte tedy číst, protože kunu podrobně popíšeme, zaměříme se i na škody jí způsobené a v neposlední řadě se budeme věnovat tomu, jak se zvířete zbavit.

Kuna

Vaše potíže způsobuje kuna skalní

V našich podmínkách se lze setkat s kunou lesní a kunou skalní. Prvně jmenovaná nicméně žije výhradně v lesích a ony nepříjemnosti nepáchá. Za těmi stojí kuna skalní označovaná latinsky jako Martes foina. Ta je na soužití s lidmi zvyklá. Vzhledově je charakteristická štíhlým tělem, hedvábnou srstí a typickou bílou náprsenkou. Délka těla kuny se pohybuje od 30 do 50 cm. Jen ocas je dlouhý 20 cm. Délka života kuny bývá v průměru kolem 10 až 12 let.

Jak kuna skalní škodí?

sprej-proti-kunam-motip

Různě. Nejčastěji si lidé stěžují na to, že dokáže ničit zateplení objektu či elektroinstalaci v autě. Na taková místa se toto zvíře stěhuje především proto, že vyhledává teplé prostředí. To samozřejmě kuny potřebují především k výchově svých mláďat. Ostatně mnohdy se třeba v autě aplikuje specifický sprej na kuny. Hodně velké škody souvisí také s potravou kuny. Ta loví hlavně drobné hlodavce, likviduje hnízda ptáků a dokáže velmi mistrně lovit třeba takové slepice. V kurníku dokáže způsobit doslova peklo.

Zbavte se kuny jednou provždy

Likvidace kuny skalní je vcelku náročným procesem. Ostatně lovit ji legálně lze pouze od počátku listopadu do konce února. Jinak je hájená. Právě proto se vyplatí vsadit hlavně na různé způsoby vyplašení a odehnání zvířete. Pořídit si třeba lze odpuzovač kun s LED bleskem. Chcete-li kunu přímo chytit, vyplatí se sklopec na kuny. Práce s ním není složitá, nicméně trochu štěstí budete potřebovat…

Inzerent

Autorem tohoto článku je zadavatel inzerce.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *