Svítící obojky pro bezpečnost i zábavu

Pes s obojkem
Inzerent


8. 11. 2018

Komerční sdělení

Mnozí majitelé psů nebo koček se již přesvědčili, že svítící obojky nejsou pouze módní výstředností. Jejich hlavním účelem je totiž zvýšení bezpečnosti páníčka a zejména jeho domácího mazlíčka. Především ve městech s hustým silničním provozem večer je svítící obojek, který má pejsek na krku, neocenitelnou pomůckou.

Splňuje totiž bezezbytku zásadu bezpečného pohybu zejména na přechodech pro chodce, která zní – je důležité nejen dobře vidět, ale také být dobře viděn. Řidič projíždějících aut mají ulehčenou situaci, protože „blikajícího“ psa opravdu nelze přehlédnout.

Svítící obojky jsou užitečné i při večerním venčení psů v parku, nebo na zahradě u rodinného domu. Díky svítícímu obojku máte neustále přehled, kde se váš mazlíček zrovna pohybuje a nemusíte jej hledat baterkou. Navíc si celá rodina užije velkou zábavu, když může sledovat domácího mazlíčka jak běhá po zahradě a na cestu si svítí nebo bliká.

Pes se dvěma obojky

Široká nabídka svítících obojků

V nabídce jsou svítící obojky nejrůznějších velikostí a také v řadě barev nejen materiálu, ale i vydávaného světla. Pro každé plemeno lze proto vybrat odpovídající rozměr, ať už jde o psa malého, středního či velkého.

Velikosti jsou značeny S – 22 až 40 cm, M – 32 až 50 cm a L – 42 až 60 cm. Zároveň je každý obojek samozřejmě nastavitelný podle tloušťky vašeho psa. Nastavit si můžete i světelnou signalizaci, takže obojek může buď svítit, blikat nebo blikat rychle. Barvy svícení jsou žlutá, oranžová, červená, modrá nebo zelená.

Jak fungují svítící obojky?

Základem obojku je nylonový řemínek, fluorescenční popruh a uvnitř je velice zářivá LED dioda a optické vlákno rozvádějící světlo po celé délce řemínku. Psovi, případně kočce světlo nemůže vadit, protože obojek i vyzařované světlo je mimo jeho zorného pole.

Světlo nemůže zvíře ani oslnit, ani mu ztížit orientaci, jako tomu bývá v případě svítilen se silným ostrým světlem. V nabídce jsou led svítící obojky klasické nebo nabíjecí. Klasické jsou napájeny vyměnitelnou knoflíkovou baterií, která vydrží při běžném používání až tři měsíce. Nabíjecí svítící obojky můžete kdykoliv dobít pomocí kabelu na USB.

Další varianty svítících doplňků

Pro některé psy může být vhodnější zakoupení svítícího přívěšku, který je připnutelný na obojek, na který je pes zvyklý. Nemusí se tak přizpůsobovat novému a pro něj neznámému obojku.

Také u některých plemen oproti tomu mohou být vhodnější svítící kšíry, které zejména psy zvyklé více tahat zbytečně neškrtí, jako je tomu u klasického obojku. Navíc jsou vidět ještě více než klasický obojek.

Inzerent

Autorem tohoto článku je zadavatel inzerce.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *