Vyzkoušeli jsme: Stelivo Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL

Brit-Brilliant-Silica-Gel


28. 11. 2015

Do redakce nám dorazil k otestování balíček obsahující kočičí stelivo Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL. Rozhodli jsme se jej otestovat a nyní vám přinášíme své dojmy.

Prodejce nám stelivo zaslal s propagačním letákem, ve kterém stojí mimo jiné následující:Už není důvod obávat se, jak to bude kolem kočičí toalety vypadat po návratu z práce. Zapomeňme na klasická steliva, která nejenže dokonale neeliminují pachy, ale která si s sebou kočky úspěšně roznáší na tlapkách po celém bytě.“

Sami máme zkušenosti s oběma zmíněnými problémy a většina chovatelů pravděpodobně také. Avšak již před několika lety jsme vyzkoušeli absorpční stelivo jiné značky a kocour zde potřebu vykonávat nechtěl, chodil vedle záchodu.

Propagační materiály

Propagační materiály

Chcete si pořídit štěně? NEPŘEHLÉDNĚTE!

Sepsali jsme pro vás 40stránkový e-book pro všechny nastávající páníčky.

Sepsáno na základě našich zkušeností

Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden víkend, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě našich zkušeností a odborných informací.

Kniha mimo jiné obsahuje

  • Jak vybrat psí plemeno
  • Jak najít chovatele a chovatelskou stanici
  • Jak připravit na štěně domácnost
  • Jak přivítat štěně doma
  • Vývoj a výcvik psa v prvním roce života

Od té doby jsme proto vsadili na „klasiku“ v podobě pískového steliva, které sice nepohlcuje pachy tak dobře a písek se skutečně částečně roznáší kolem toalety, kocour s ní však nikdy neměl problém a vždy vykonával potřebu tam, kde měl. Nutno ještě dodat, že během léta chodí nejraději na trávník na zahradu. 🙂

Nicméně prvotně jsme ke stelivu Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL přistupovali díky zmíněné zkušenosti s absorpčním stelivem nedůvěřivě. Naše zkušenosti je však překvapivě pozitivní.

Hned jak se říjnu dostavily první chladné dny, kocour začal vykonávat potřebu ve své toaletě s novým stelivem. Toaleta výborně zadržuje pachy a snadno se vyklízí. Navíc se po vykonání malé potřeby netvoří hrudky, které zpravidla stejně u pískových steliv vyklidit nejdou.

Doporučená cena steliva je 113 Kč za 3,8 Kč. Za obdobnou cenu kupujeme 10 l steliva pískového. Je však potřeba přiznat, že přechod na testované stelivo je i za vyšší cenu více než na místě. Stelivo Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL tedy doporučujeme všem, kteří mají mazlíčka náročného na hygienu a nemají problém s investicí do dražšího steliva.

Souhrn kladů a záporů

  • Pohlcení pachů
  • Vysoká hygiena
  • Nulová prašnost
  • Vyšší cena

Svou první zkušenost s chovem domácích mazlíčků jsem měl - jako většina dnešních dětí - asi v 10 letech s párem „džungaráků“. Narodilo se nám třikrát sedm mláďat. O svých zkušenostech jsem se podělil na internetu, díky čemuž vznikl magazín Mazloun.cz. :)

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *