Vyzkoušeli jsme: Stelivo Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL

Brit-Brilliant-Silica-Gel
Profilový obrázek


28. 11. 2015

Do redakce nám dorazil k otestování balíček obsahující kočičí stelivo Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL. Rozhodli jsme se jej otestovat a nyní vám přinášíme své dojmy.

Prodejce nám stelivo zaslal s propagačním letákem, ve kterém stojí mimo jiné následující:Už není důvod obávat se, jak to bude kolem kočičí toalety vypadat po návratu z práce. Zapomeňme na klasická steliva, která nejenže dokonale neeliminují pachy, ale která si s sebou kočky úspěšně roznáší na tlapkách po celém bytě.“

Sami máme zkušenosti s oběma zmíněnými problémy a většina chovatelů pravděpodobně také. Avšak již před několika lety jsme vyzkoušeli absorpční stelivo jiné značky a kocour zde potřebu vykonávat nechtěl, chodil vedle záchodu.

Propagační materiály

Propagační materiály

Od té doby jsme proto vsadili na „klasiku“ v podobě pískového steliva, které sice nepohlcuje pachy tak dobře a písek se skutečně částečně roznáší kolem toalety, kocour s ní však nikdy neměl problém a vždy vykonával potřebu tam, kde měl. Nutno ještě dodat, že během léta chodí nejraději na trávník na zahradu. 🙂

Nicméně prvotně jsme ke stelivu Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL přistupovali díky zmíněné zkušenosti s absorpčním stelivem nedůvěřivě. Naše zkušenosti je však překvapivě pozitivní.

Hned jak se říjnu dostavily první chladné dny, kocour začal vykonávat potřebu ve své toaletě s novým stelivem. Toaleta výborně zadržuje pachy a snadno se vyklízí. Navíc se po vykonání malé potřeby netvoří hrudky, které zpravidla stejně u pískových steliv vyklidit nejdou.

Doporučená cena steliva je 113 Kč za 3,8 Kč. Za obdobnou cenu kupujeme 10 l steliva pískového. Je však potřeba přiznat, že přechod na testované stelivo je i za vyšší cenu více než na místě. Stelivo Brit Fresh For Cats Brilliant SILICA-GEL tedy doporučujeme všem, kteří mají mazlíčka náročného na hygienu a nemají problém s investicí do dražšího steliva.

Souhrn kladů a záporů

  • Pohlcení pachů
  • Vysoká hygiena
  • Nulová prašnost
  • Vyšší cena
Profilový obrázek

Svou první zkušenost s chovem domácích mazlíčků jsem měl - jako většina dnešních dětí - asi v 10 letech s párem „džungaráků“. Narodilo se nám třikrát sedm mláďat. O svých zkušenostech jsem se podělil na internetu, díky čemuž vznikl magazín Mazloun.cz. :)

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *