Akvárium jako bytová dekorace

Akvarium


15. 11. 2019

Spolupráce

Pořízením akvária budete mít doma kousek přírody a zároveň můžete relaxovat pozorováním života v akváriu. Když si večer sednete u osvětleného akvária, které však musí být „udržované“, má to určitě své magické kouzlo. Někdo si k relaxaci pořídí např. krbová kamna, která však není lehké instalovat, avšak akvárium si může pořídit do svého bytu každý.

Takové akvárium by mělo určitě splňovat nejen estetické požadavky, ale v  prvé řadě musí splňovat potřebné podmínky pro živé organismy. Stále se však často stává, že lidé si akvárium pořídí opravdu jen jako bytovou dekoraci, ale již za tím nevidí tu práci, která s tím souvisí. Vzhledem k dnešní nabídce akvarijní techniky není však taková údržba již složitá a časově náročná.

Než se pustíte do výběru akvária musíte si na akvaristických webových stránkách zjistit vše potřebné. V tomto krátkém článku se pokusíme shrnout alespoň základní informace k pořízení akvária.

Umístění akvária

Akvárium si nemůžete postavit kdekoliv. Rybkám a rostlinám nesvědčí přímé slunce. Nejlépe je umístit akvárium ke zdi, aby rybky měly ke svému životu klid a měly se kde schovat.

Chcete si pořídit štěně? NEPŘEHLÉDNĚTE!

Sepsali jsme pro vás 40stránkový e-book pro všechny nastávající páníčky.

Sepsáno na základě našich zkušeností

Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden víkend, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě našich zkušeností a odborných informací.

Kniha mimo jiné obsahuje

  • Jak vybrat psí plemeno
  • Jak najít chovatele a chovatelskou stanici
  • Jak připravit na štěně domácnost
  • Jak přivítat štěně doma
  • Vývoj a výcvik psa v prvním roce života

Také je důležitou informací, že pro umístění akvária, které je naplněné vodou velmi těžké,  existují speciální stojany s potřebnou nosností. Lze je zabudovat i do nábytku.

Akvarijní technika

Aby v akváriu prosperovaly jak rybky, tak pěstované rostlinky, je třeba ho vybavit osvětlením, topným tělesem, filtrem vody a teploměrem.

Akvarijní osvětlení zajistí dostatek světla nejen pro rybky, ale především pro rostliny. Zářivky jsou nejvhodnější zabudované do krytu akvária.

Stabilní teplotu v nádrži udržujeme topným tělesem s termostatem, na kterém nastavíme potřebnou teplotu. Teplotu vody kontrolujeme speciálním teploměrem určeným do akvária.

A poslední nezbytnou technikou akvárií je filtrace, která udržuje vodu čistou a kvalitní.

Máme filtry vnitřní a venkovní. Venkovní filtry neruší vzhled akvária a snadno se obsluhují a čistí.

Velikost venkovního filtru by měla dosahovat přibližně 5 % objemu vody v nádrži.

Akvarijní sety

Dnes nám již akvaristické obchody a e-shopy nabízejí také tzv. akvarijní sety, které nám usnadní pořízení takového akvária. Ty obsahují již zmiňovanou akvarijní techniku (osvětlení, topné těleso, filtr) a horní plastový kryt. Takový set je vybaven vším potřebným pro start akvária. Stačí jen napustit vodu a vpustit rybky.

Akvárium 10l

V nabídkách e-shopů existují také kompletní akvária určená pro chov krevetek a rybek betta, v tzv. krevetkáriích a bettáriích.

Tak toto jsou opravdu jen ty nejzákladnější informace pro pořízení akvária. Vzdělávejte se i nadále a život v akváriu bude stále krásnější.

Autorem tohoto článku je partner, se kterým jsme navázali spolupráci.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.