Fotografie křeččích mláďat od čtenářky Michaely

Michaela nabídka mláďat


4. 8. 2015

Čtenářka Michaela nám zaslala krásné fotografie svých křeččích mláďat. Obrázky jsme přidali i do článku, kde radíme, jak se starat o mláďata křečků. Fotografie si však také jistě zaslouží samostatní prostor ve svém článku.

No nejsou nádherní? 🙂 Zašlete nám i vy své chovatelské úspěchy!

Svou první zkušenost s chovem domácích mazlíčků jsem měl - jako většina dnešních dětí - asi v 10 letech s párem „džungaráků“. Narodilo se nám třikrát sedm mláďat. O svých zkušenostech jsem se podělil na internetu, díky čemuž vznikl magazín Mazloun.cz. :)

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 komentáře

 • Katka Veselá says:

  Dobrý den.Nejdříve bych chtěla velmi pochválit tyto stránky,dozvěděla jsem se zde spoustu užitečných informací.A ted k věci.Potřebovala bych od Vas poradit.Mame křeččí páreček a ted osmidenní mláďata.Dvě bychom si rádi nechali a tak se ptám,je možné mit v kleci 3 samce a jednu samičku?Nebude to pro ni příliš“náročné“ ?Dále by mě zajímalo kdy je možné vrátit samečka zpět k samici a mladým.Šlo by to již ted,osmý den po narození mláďat?Moc děkuji za odpověď.Katka

  • Dobrý den,

   díky za pochvalu. 🙂 Váš plán bych nedoporučoval. Jednak by toho bylo hodně na samičku, dále by se ale nejspíš nesnesli ani samečkové. I soužití svou samců je problematické, natož tří.

   Samečka k mláďatům nevracíme nikdy. Až matka mláďata vychová (až po 4 – 5 týdnech), oddělíme ji a mláďata rozdáme / prodáme. Pokud se nám mláďata nepodaří udat, je vhodné i tyto jedince oddělit do samostatných klecí, aby se nezačali mezi sebou množit. Rychle byste měla desítky dalších mláďat.

   Je nutné pochopit, že křečci mají základní pud se množit, podobně jako všichni hlodavci. A proto se na ně nelze dívat jako na rodinu. Sameček navrácený do klece k matce a mláďatům by mohl způsobit, že samička bude opět březí, porodí další mláďata a o ta původní se přestane starat, což by vedlo k jejich úmrtí. Nemluvě o tom, že taková častá březost samičku velmi vysiluje.

   Pokud skutečně chcete mít čtyři křečky, nechte si v druhé kleci dvě samičky (bez samečka…). Samičky spolu dokážou dlouhodobě žít.

   Lukáš

   • Katka Veselá says:

    Na zbytek mláďat odběratele máme,to by bylo bez problémů.Je tedy podle Vás lepší mit „matku s dcerou “ v jedné kleci a „taťku se synem“ nebo ponechat rodiče v jedné (i za cenu že budou mít zas brzy mladé a v druhé kleci nechat dvě samičky ze stejného vrhu?Moc děkuji za odpověď a v mém případě i za trpělivost 🙂

    • Mám obavy, že „taťka se synem“ se nebudou dobře snášet. Soužití dvou samců většinou dožene majitele k zakoupení druhé klece, protože se budou neustále prát a držet jedince ve stresu (starší samec bude pravděpodobně dominantní a druhý bude trpět), to není účel chovu křečků.

     Proto se mi více líbí varianta dvou samiček v jedné kleci a ve druhé kleci váš současný pár. Nicméně jak jsem psal, častá březost samičku vysiluje. V tomto případě je to na Vás, abyste se o samičku správně postarali.