Jak prožít Štědrý den v klidu a pohodě i s vaším psem

Jak prožít Štědrý den v klidu a pohodě i s vaším psem
SpokojenýPes.cz


1. 12. 2020

V obýváku stojí nazdobený stromeček, pod kterým leží hromada dárků. Na stole vynikající kapr s bramborovým salátem. Za okny padá sníh. Děti zpívají koledy. Celá rodina si užívá ty chvíle klidu, pohody a štěstí. Ta pravá vánoční idylka. Chcete, aby si ji kromě vás užil i váš pes? Pokud se budete držet několika hlavních zásad, tak se vám to určitě podaří.

Kapra a bramborový salát? Jde to

Všichni pejskaři dobře víme, že běžná strava pro lidi do psích misek nepatří a není tomu jinak ani během vánočních svátku. Největší radost vašemu hafanovi uděláte, když mu koupíte speciální konzervu Ryba s bramborovým salátem značky Falco Deluxe. Ale zvládnout se dá i klasický kapr, jen si musíte dávat pozor. „Pokud budete trvat na klasickém kaprovi a bramborovém salátu, tak kapra připravte syrového a kvůli kostem řádně rozemletého a salát maximálně dietní a neochucený,“ radí produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná

Pozor na vánoční cukroví

Jestli je třeba si dát na něco o Vánocích pozor, tak je to vánoční cukroví. Musíte odolat smutným očím vašeho pejska, jinak byste mu mohli způsobit obrovské problémy. „Na cukroví úplně zapomeňte, pakliže nechcete strávit Vánoce u veterináře. Psům sice nemusí menší množství cukroví způsobit hned otravu, ale to neznamená, že pro vašeho psa není škodlivé. Nebezpečné jsou především rozinky, čokoláda a cukr,“ varuje produktová specialistka z e-shopu SpokojenýPes.cz Zuzana Novotná. Není však všem dnům konec, pokud chcete dopřát vašemu pejskovi něco sladkého, podívejte se na internet, kde najdete spoustu receptů na sušenky, které vašemu hafanovi neublíží a ještě si na nich pochutná.

Svíčky tam, kde na ně nedosáhne a stromeček pořádně upevnit

Krásně nazdobený stromeček může být pro vašeho pejska obrovským lákadlem. Je dobré na to pamatovat a pokusit se zabránit tomu, aby ho shodil či jinak poškodil. Jak? V zásadě máte dvě možnosti. První je poněkud nepraktická, ale časově nenáročná, a sice, že vystavíte kolem stromečku ohradu, tak aby se k němu pejsek nedostal. Druhá možnost je pracnější a spočívá jednoduše v tom, že budete pejska bedlivě sledovat. Ideálně ho zabavte hračkami a trénujte zákazové povely. Snažte se pejska nenechávat v místnosti s vánočním stromkem bez dozoru.

A co se svíčkami? Pro jistotu je umístěte mimo psí dosah. Pes by totiž mohl mít tendenci plamen svíčky prozkoumat, což by pro jeho čumáček nemuselo být úplně příjemné. Zároveň by mohl svíčky i převrhnout a vy byste museli řešit další nepříjemnosti. Proto se radši takové možnosti vyvarujte a užijte si svátky v klidu a pohodě.

SpokojenýPes.cz

Článek jsme připravili ve spolupráci s internetovým obchodem SpokojenýPes.cz

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *