4 skvělé nápady na vánoční dárky pro čtyřnohé domácí mazlíčky

Vánoční dárky pro zvířata
Martina Janoutová


6. 12. 2019

Spolupráce

Přípravy na Vánoce pomalu vrcholí a vy přemýšlíte, zda máte pro každého člena rodiny připravený dárek? A nezapomněli jste na čtyřnohé členy domácnosti? Vždyť i ti si zaslouží najít pod stromečkem vánoční dáreček určený jen a jen pro ně. Svoji lásku nám darují každý den bez ohledu na naše nálady a zaplavují nás svou oddaností po celý rok. Alespoň malý vánoční dárek si tedy rozhodně zaslouží.

1.      Sušené maso, dentální pamlsky nebo žvýkací pochoutky

Rčení, že láska prochází žaludkem, platí u psů a koček dvojnásob. Největší radost jim proto uděláte chutným pamlskem. Ideálním dárkem jsou například žvýkací pochoutky, které zároveň slouží jako vhodná strava pro psy k tréninku žvýkacích svalů a k péči o zuby. Jednat se může jak o různé tyčinky, tak o pochoutky ze surové buvolí kůže v rozmanitých a leckdy roztomilých tvarech. Podobně účelné je i sušené maso, které vašeho pejska nejen zabaví na dlouhou dobu, ale také mu dodá spoustu kolagenu, vápníku, elastinu a fosforu.

2.      Doplňky stravy pro psy a kočky

I u psů a koček je někdy třeba sáhnout po vitamínech a potravinových doplňcích. I oni totiž mají své zdravotní problémy jako například průjem nebo bolest kloubů. A právě tyto potíže lze zmírnit podáváním doplňků stravy, které je možné zakoupit i ve speciální receptuře pro juniory, seniory nebo třeba pro kastrované kočky. Někdy ale ani není nutné, aby vašeho čtyřnohého mazlíčka něco bolelo. Skvělým vánočním dárkem se může stát například doplněk ve formě oleje, který vykouzlí lesklejší srst nebo pasta pro přirozené vyloučení spolykaných chomáčů chlupů.

Výběr je opravdu široký, což může být poněkud matoucí. Pokud si tedy nejste jisti, zda a jaký přípravek je pro vašeho pejska či kočičku vhodný, poradit se můžete v některé z prodejen chovatelských potřeb ZooShopPlus. kde je na každé pobočce na rozdíl od velkých unifikovaných zverimexů skutečný odborník, který vám s výběrem ochotně pomůže. Perfektně zásobená je např. prodejna chovatelských potřeb v Praze 3.

3.      Hračka s pamlskem uvnitř

Spojte obě vášně svého domácího mazlíčka v jednu. Pořiďte své kočičce nebo psovi interaktivní hračku, kterou lze naplnit menšími pamlsky. Tyto naplnitelné a většinou gumové míčky jsou ideální pro zabavení zvířete, když nejste právě doma nebo třeba i k nácviku aportování.

4.      Pelíšky a kukaně

Domácí mazlíčci mají stejně jako lidé rádi pohodlí a útulné místečko k odpočinku. Neváhejte tedy pro své chlupáče pořídit podložku, deku nebo plyšovou boudu. Na pelíšek pro čtyřnohého člena domácnosti se můžete přijít osobně podívat do zverimexu ZooShopPlus a rovnou si ho s sebou odnést. Vyhnete se tak předvánočnímu šílenství na poštách a čekání na zásilku. ZooShopPlus je malá síť kamenných prodejen disponující širokou nabídkou chovatelských potřeb i živých zvířat, která si zakládá na poradenství a osobním přístupu ke každému zákazníkovi. Nakupování dárků tak pro vás bude mnohem snazší.

Martina Janoutová

Odmalička jsem velkou milovnicí všech zvířat a koček především. Vždy jsem měla snahu se o všechny nalezence starat a poskytnout jim útočiště. To mi zůstalo dodnes, stejně jako moje láska z dětství – perský kocourek Tom, který je dnes už senior. Jako zapálenou chovatelku mě proto psaní pro Mazloun velice těší a mám radost, že mohu své chovatelské zkušenosti předávat dál.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *