Akce pro všechny milovníky psů: pozvánka na Moravský psí den

Moravský psí den
Profilový obrázek


13. 3. 2020

Dnes vám přinášíme tip na skvělou letní akci, na které byste určitě neměli chybět. Letní měsíce jsou jako stvořené na trávení času venku, ať už s dětmi, nebo se čtyřnohými mazlíčky. Organizátoři akce Moravský psí den nám prozradili, jaký speciální program na letošní ročník chystají, a my si myslíme, že to rozhodně bude stát za to.

Druhý ročník Moravského psího dne se uskuteční 20. června v Lanžhotě – asi 23 km od Hodonína.

Rozmanitý program

Na akci přijalo pozvání velké množství hostů a organizací. Zábavu si najdou pejsci s majiteli i rodiče s dětmi.

„V průběhu dne chystáme ukázky nejrůznějších psích sportů a aktivit, jako jsou Dog frisbee, Puller show, Dog dancing nebo policejní výcvik. Užitečná bude pro všechny pejskaře ukázka prví pomoci pro psa, která naučí majitele, jak v případě potřeby zachránit svému parťákovi život,“ upozorňuje Jakub Zajíček, zakladatel zvířecí sociální sítě Animal Breath, která celou akci pořádá ve spolupráci s významnými partnery.

Bohatá tombola a dvojice moderátorů – Mahulena Bočanová a Jakub Kohák – vám zajistí, že se po celý den rozhodně nudit nebudete. Veškerý výtěžek z tomboly navíc poputuje do psích útulků. Našlapaný hudební program po celém dni zakončí koncert skupiny Kamelot.

Zábava pro psí návštěvníky

Psí tunel

Na návštěvu jsou zvaní psi všech ras i velikostí. Na lanžhotském fotbalovém hřišti Šlajsa budou připravené soutěže v prolézání tunelů i ve skoku do výšky. Budete mít možnost vyzkoušet si se psem opičí dráhu pod vedením teamu Hard Dog Race ČR, který organizuje překážkový běh člověka se psem. Naučíte svého pejska přeskakovat a podlézat překážky, překonávat pneumatiky nebo lovit „kořist“ z vody.

Teprve svého životního parťáka hledáte?

Novinkou v programu pak bude umísťovací výstava útulkových psů Chcete nás? spolku dočasky.cz. Tento koncept je vám možná znám z brněnských Lužánek. Jelikož se akce tradičně setkává s úspěchem u všech zúčastněných, rozhodli jsme se pro zařazení do programu i my. „Velkou výhodou je, že k dispozici budou pracovníci útulků, kteří své svěřence dobře znají. Se zájemci tak mohou podrobně probrat, který pes se k vybranému páníčkovi či rodině nejlépe hodí s ohledem na jeho povahu, potřeby a životní styl nových páníčků,“ vysvětluje Ája Černá ze spolku Dočasky.cz.

Nový domov hledá i velké množství pejsků, kteří by nemuseli dobře snášet převoz a hluk na akci plné lidí. Pokud tedy nenajdete mezi přítomnými pejsky toho pravého, ale přece jen byste chtěli nějakému pejskovi poskytnout domov, neváhejte se obrátit na pracovnice útulku. Ty budou vybavené fotografiemi dalších psů a budou ochotně odpovídat na veškeré zvídavé dotazy o nepřítomných mazlíčcích. Můžete si domluvit i termín návštěvy útulku, abyste se mohli s ostatními pejsku osobně seznámit.

Pořadatelé myslí i na rodiny s dětmi

Dalšími vítanými hosty jsou děti všech věkových kategorií. Speciálně pro ně bude nachystaný rodinný sektor plný rozmanitých aktivit. Svou energii budou moci vybít na skákacím hradu, při zorbingu nebo při netradiční hře headis, ve které se místo pingpongové pálky používá vlastní hlava. Kreativně založené děti mohou rozvíjet svou tvořivost v rukodělných a výtvarných dílnách.

Program pro rodiny

„Děti čeká také malování na obličej. Díky barevnému maskování se tak budou samy moci proměnit nejen v pejsky, ale i další zvířata a bytosti,“ dodává Luboš Kalouda, marketingový ředitel brněnské organizace Kroužky, která má rodinný sektor na starosti. Právě tady se děti také seznámí s možnostmi mimoškolních aktivit pro školy i jednotlivce a možná si vyberou ten pravý koníček.

Čipování zdarma a Facebook pro psy, kočky i křečky

Pořadatel akce Animal Breath je sociální síť pro zvířata, kde mohou majitelé svému mazlíčkovi vytvořit profil, sdílet jeho fotografie, čerpat informace i inspiraci a sdružovat se v tematických skupinách.

Jednou z hlavních náplní práce Animal Breath je pomoc při hledání ztracených psů. Na akci proto zdarma nabízí možnost označit vašeho mazlíčka registračním čipem. Tím ale aktivita Animal Breath nekončí. „Vydali jsme bezplatnou aplikaci, která umí prohledat všechny psí registry a najít v nich informaci o majiteli ztraceného psa, což bývá při identifikaci největší problém. Informace o majitelích jsou totiž často roztroušené v různých registrech a vyhledávání je složité, což aplikace řeší,“ vysvětluje Filip Zajíček. Jak s aplikací, tak se sociální sítí pod značkou Animal Breath se budete moci seznámit na informačních stáncích.

Moravský psí den

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *