Jak vybrat jídlo pro vašeho pejska?

Jak vybrat jídlo pro vašeho pejska?
Partner


4. 3. 2019

Komerční sdělení

Každý správný chovatel ví, že krmivo určené pro kočku není vhodné pro psa a naopak. Ukážeme vám základní body, které vám pomůžou s výběrem nejvhodnějšího krmiva pro vašeho pejska nebo kočičku.

1. Věk

Štěňata a koťata jsou jako právě narozené děti, taky mají rozdílné potřeby na rozdíl od velkých psů a koček.

2. Zdravotní stav

Vykazuje váš pes či kočka například průjem, špatný dech nebo se pořád drbe? Tyto příznaky jsou často spojovány s alergií nebo potravní intolerancí. Proto je důležité zvolit nejvhodnější krmivo pro vašeho pejska s menším množstvím surovin.

3. Aktivita

Pokud mají vaši mazlíčci hodně pohybu, musíte vybírat granule s vyšším obsahem tuku. Často jsou označovány po pojmem „active“ nebo „sport“. Pokud ale máte doma méně akčnější zvířata, nemůžete jim dávat stejné krmivo, jako právě pro ty více akční.

4. Velikost

Krmivo pro velká plemena (zejména u psů) jsou větší velikosti, obsahují méně bílkovin a tuků a jsou obohacené o kloubní výživu, kterou velký pes potřebuje. Krmiva pro plemena menšího vzrůstu mají menší granule a zase vyšší množství bílkovin a tuků.

Jak vybrat vhodné krmivo?

  • V každém krmivu musí převládat živočišné bílkoviny nad těmi rostlinnými – velký podíl masa. A to nejenom pro psy – i nejlepší krmiva pro kočky by měla obsahovat co nejvíce masa.
  • Maso ve složení uvedeném na etiketě, bývá uváděno jako čerstvé nebo sušené maso (popřípadě také moučka či dehydrované maso).
  • Masová moučka musí být přesně specifikována, uvedení „masová moučka“ je špatné, mělo by být uvedeno například kuřecí moučka, jehněčí, rybí apod. Do přesné specifikace taktéž patří i její procentuální obsah.
  • Přesně specifikovány musí být i zdroje sacharidů.
  • Taktéž tuk nemůže být uvedený pod pojmem „tuk“, ale musí být přesněji označen, například “živočišný tuk”.
  • Dnešní krmiva už nabízí i druhy ovoce a zeleniny – ty jsou skvělé jako zdroj vitamínů a vlákniny.
  • Pořád tápete nad výběrem nejlepšího krmiva pro kočky nebo psy? Nejideálnější je, když se poradíte s odborníkem nebo specialistou, který vám rád pomůže.
Partner

Autorem tohoto článku je partner, se kterým jsme navázali spolupráci.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *