Které druhy ovoce a zeleniny psům prospívají?

Pes a konzumace ovoce a zeleniny
VšeProPejska.cz


23. 4. 2019

Dostatek vitaminů potřebujeme nejen my, ale i naši zvířecí mazlíčci, včetně psů. Silné klouby, hebká srst a celkově zdravě vypadající pejsek – tohle všechno není zadarmo. Pejskům můžeme dostatek vitaminů dopřát v podobě kvalitního krmiva, doplňků stravy a v neposlední řadě i formou čerstvé zeleniny a ovoce. Zde však musíme být opatrní. Ne všechny druhy ovoce a zeleniny jsou pro pejsky vhodné. Z níže zmíněných druhů můžeme s klidným svědomím připravit zdravou svačinku sobě i našim chlupáčům.

Jablka

Tento druh ovoce se zcela běžně vyskytuje snad v každé domácnosti a dopřávat si jej můžeme po celý rok. Pejskům podávejte pouze plátky jablka zbavené jádřince. Pecky obsahují pro pejska toxické látky a mohou nadělat pořádnou paseku. Jablko je zdrojem vitaminu A a C.

Pes a jablko

Banány

Banány představují důležitou dávku draslíku, biotinu, mědi, vitaminů a vlákniny. Nejen že podporují trávení a mají pozitivní vliv na kvalitu srsti, také velice dobře chutnají. Kvůli vysokému obsahu cukru podávejte banán svým psím miláčkům v přiměřeném množství.

Jahody

S blížícím se létem všichni netrpělivě očekáváme kvalitní úrodu jahod. Vysoký obsah vitaminu C podporuje imunitu a působí jako antioxidant. Opět je potřeba brát v úvahu vysoký podíl cukru.

Okurky

Okurky jsou tvořeny převážně vodou, obsahují málo cukru a díky nízkému obsahu kalorií jsou vhodným pamlskem pro pejsky, kterým chceme udržet nebo snížit váhu. Zároveň pejskům dodáváme dostatek vitaminu B1, K, C a hořčíku.

Mrkev

Mrkev je velice oblíbeným pamlskem, který pejskům nejen chutná, ale také jej dokáže zabavit. Hryzáním mrkve si pejsek čistí zuby a zároveň tělo obohacuje o beta karoten, který blahodárně působí na stav pokožky.

Brambory

V případě brambor musíme být velice obezřetní. Syrové brambory pro svůj obsah škrobu by měly být pro pejska tabu. Škrob způsobuje trávicí potíže. Naopak vařené nebo pečené brambory svým pejskům servírovat můžeme, ovšem bez dalších přidaných ingrediencí, jako je máslo, mléko, sůl a pepř.

VšeProPejska.cz

Článek jsme připravili ve spolupráci s internetovým obchodem VseProPejska.cz, který se specializuje na prodej chovatelských potřeb zejména pro malé a střední krátkosrsté psy.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *