Krmíte svého psího mazlíčka správně? Podívejte se na rozdíly ve stravě štěněte, dospělého psa a psa seniora

Granule pro psy
Partner


2. 12. 2019

Abyste svému psímu mazlíčkovi zajistili tu nejlepší péči, je třeba přemýšlet nad volbou a množstvím jeho krmiva. To by se mělo v průběhu života psa lišit v závislosti na věku i fyzické aktivitě. Jinak výživné krmivo bude pochopitelně potřebovat štěně a jiné psí senior, který již není tolik aktivní. O tom ale více v článku.

Specifika krmení u štěňat

Dbát na kvalitu krmiva byste měli v každém životním stádiu psa, avšak ve štěněcím období je složení potravy zvláště důležité. Než totiž štěně vyroste v dospělého psa, změní se na jeho těle řada věcí. Mezi ty nejviditelnější patří nárůst hmotnosti a samozřejmě změna dočasného chrupu v trvalý. A právě těmto důležitým změnám by měly odpovídat i nutriční hodnoty zvoleného krmiva. Granule pro psy tedy vždy vybírejte s označením pro štěňata a zohledněte i velikost plemene. U stravy štěňat jsou kladeny vyšší nároky na podíl bílkovin, energie a vápníku, což je dobré pro jejich vývoj. Dejte ale pozor na překrmování.

Krmivo u dospělých psů volte s ohledem na fyzickou zátěž

Hranice dospělosti je u každého plemene trochu jiná. Například malá plemena obecně dosahují dospělosti již mezi sedmým a devátým měsícem věku, velká plemena naopak až v jednom roce. Složení stravy by se v tomto období mělo určovat podle fyzické zátěže daného psa. Vyšší podíl tuků, vitaminů a minerálů potřebují psi se zvýšeným energetickým výdejem. Naopak pro dospělé a méně aktivní psi je vhodná strava bohatá na vlákninu.

U psích seniorů pozor na nadváhu

S vyšším věkem psa se snižuje potřeba fyzické aktivity. Krmná dávka by proto měla být menší, ale na bílkoviny stejně bohatá jako v dospělosti. Důležitý je i vyšší příděl minerálů, vitamínů a vlákniny z důvodu zlepšení peristaltiky střev. Při výběru krmiva se zaměřte na označení pro seniory, které má nižší energetickou hodnotu.

Partner

Autorem tohoto článku je partner, se kterým jsme navázali spolupráci.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *