Na cestách se psem: Cestujte bezpečně s pojištěním

Na cestách se psem: Cestujte bezpečně s pojištěním


3. 1. 2022

Spolupráce

Jestliže patříte mezi dobrodruhy, kteří se rádi vydávají na výlety, a to třeba i do zahraničí, je třeba zařídit si kvalitní pojištění. Obzvláště, pokud po svém boku máte svého psa. Právě i pro něho totiž můžete zařídit pojištění. V případě, že by se něco stalo, nezůstanete na to sami.

Nezbytnosti při cestování

Jestliže byste rádi vyrazili se svým mazlíčkem do zahraničí, je třeba zařídit několik věcí. Chybět vám rozhodně nesmí mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině. Pes musí mít také mikročip. Ještě, než vyrazíte na cestu, je třeba psovi pořídit cestovní pas.

V tom je uvedeno vaše jméno, pes tak vždy musí cestovat za přítomnosti osoby zmíněné v cestovním pasu. Kromě těchto náležitostí je také dobré dobře se seznámit s cestovními podmínkami země, kam vyrážíte. V některých případech jsou totiž třeba také další vyšetření, vakcinace a podobně.

Možnosti pojištění

V podstatě lze říci, že se nabízí dvě možnosti, jak můžete svého psa pojistit. Jednou z nich je cestovní připojištění k vašemu vlastnímu pojištění. Jedná se o poměrně jednoduchý způsob, jak pojištění vyřešit. Nabízí se však také další varianta, kterou je vlastní zdravotní pojištění pro psa. Vybrat si samozřejmě můžete z různých nabídek, přičemž každá je značně individuální a vyberete si tak přesně to, co budete potřebovat. Důležitost pojištění rozhodně nepodceňujte.

Díky možnosti propojit vlastní pojištění s tím pro vašeho psa nemusíte řešit složité papírování. Pojištění si můžete sjednat také z pohodlí domova. Jedná se přitom o velmi důležitou věc, která vám může pomoci v nouzi. Ať už bude třeba proplatit veterinární péči, anebo se ocitnete v nouzi během cestování.

Konkrétní parametry

Při výběru pojištění je třeba zvážit různé nabídky. Pojišťovny totiž nabízí různé služby. V některých balíčcích tak můžete najít kompletní služby, přičemž mnohdy se liší také finanční hladina, ve které bude veterinární zákrok hrazen pojišťovnou. Zpravidla lze říci, že pojištění pro zvířata pokrývá akutní veterinární zákroky, cenu za dopravu na veterinu, případně obsahuje také pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou mazlíčkem.

Je však třeba počítat s tím, že ani pojištění vám nemusí pokrýt všechny výdaje. Většinou jsou výjimkou například preventivní prohlídky, léky nepředepsány veterinářem či výživové doplňky pro psy. Cestování se psem tedy nikdy není bez rizik, ovšem může vám ušetřit mnoho starostí.

Při výběru pojištění pro svého mazlíčka na cesty buďte pozorní. Vybírejte z různých nabídek a neváhejte investovat do kvalitního pojištění. Získáte tak totiž vyšší maximální náklady hrazené pojišťovnou či odpovědnost za škody způsobené mazlíčkem v různé finanční hodnotě.

 

Autorem tohoto článku je partner, se kterým jsme navázali spolupráci.

Zdroje

Zdroj obrázku: katamount / Shutterstock.com

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *