Pojištění domácích mazlíčků: v čem spočívají jeho silné a slabé stránky?

Pojištění domácích mazlíčků: v čem spočívají jeho silné a slabé stránky?


25. 6. 2021

Spolupráce

Když si domů přivezeme domácího mazlíčka, přiroste nám k srdci velmi snadno a brzy se stane rovnocenným členem rodiny. Přestože nám němé zvířecí tváře přinášejí především radost a potěšení, stejně jako my mohou onemocnět nebo se zranit.

V takových momentech je třeba jednat rychle. Domácí zvířata nám nemohou říct, že je něco trápí už v počátcích nemoci, jako je tomu i lidí. Většinou si všimneme, že něco není v pořádku, až poté, co se špatný fyzický stav promítne do jejich chování.

Návštěva veterináře je v takových momentech neodkladná, a pokud zvíře vyžaduje podrobné vyšetření nebo lékařský zákrok, může se výrazně prodražit.

Z toho důvodu si spousta páníčků platí takzvané pojištění domácích mazlíčků, zejména pokud mají v péči psy nebo kočky.

Chcete si pořídit štěně?

Sepsali jsme pro vás 40stránkový e-book pro všechny nastávající páníčky.

Sepsáno na základě našich zkušeností

Potřebné informace přelouskáte snadno za jeden víkend, získáte přitom informace, které hledáte, uceleně na jednom místě. Sepsali jsme ji na základě našich zkušeností a odborných informací.

Kniha mimo jiné obsahuje

 • Jak vybrat psí plemeno
 • Jak najít chovatele a chovatelskou stanici
 • Jak připravit na štěně domácnost
 • Jak přivítat štěně doma
 • Vývoj a výcvik psa v prvním roce života

Zdravotní a životní pojištění v jednom

Pojištění domácích mazlíčků ve své podstatě velmi připomíná zdravotní a životní pojištění, které si sjednávají lidé. Jde o pravidelný měsíční poplatek, za který vám pojišťovna v případě problémů poskytne finance či odškodné v následujících situacích:

 • Léčba úrazu či nemoci – vztahuje se na neodkladné náklady na nezbytné léčení veterinárním lékařem, tedy když dojde k úrazu či onemocnění, kterí není chronické, u mnoha pojišťoven pojištění pokryje i hospitalizaci, není to však pravidlem;
 • Úmrtí nebo nutné utracení mazlíčka – finanční náhrada za psychickou újmu způsobenou smrtí mazlíčka, která může sloužit k úhradě nákladů spojených s adopcí či nákupem jeho nástupce, výši finanční náplasti si páníčci určují předem sami;
 • Ublížení na zdraví či způsobení škody majetku třetím osobám – lze uplatnit v situacích, kdy mazlíček poničí majetek nebo zraní cizí osoby či jiné zvíře.

Vše má své výjimky

V životě není ideální skoro nic, a to platí i pro pojištění mazlíčků. Musíte být plně informování o určitých háčcích a výjimkách, abyste v případě pojistné události nepočítali s finanční pomocí od pojišťovny, když byste na ni například neměli nárok.

První z nich se týká ošetření veterinářem, u kterého musíte skoro vždy počítat se spoluúčastí – pojišťovna za vás nezaplatí cenu zákroku v plné výši, ale pouze část a vy zbytek doplatíte ze svého.

Během určitého časového úseku od dne sjednání vám navíc poskytovatel pojistku nemusí vyplatit – aplikují zde čekací dobu a až po jejím uplynutí začne pojištění skutečně platit. Všechny tyto podmínky bývají standardně uvedeny ve smlouvě.

Z vlastní kapsy zaplatíte také odstranění vnějších parazitů, kastraci, očkování a potravu podávanou mazlíčkovi během hospitalizace. Kromě toho s velkou pravděpodobností nebudete mít nárok na pojistné plnění ani v situacích, kdy mazlíček potřeboval ošetření:

 • kvůli chronickému, vrozenému či vývojovému onemocnění,
 • v důsledku účasti nebo přípravy na závody, sportovní akce či výstavy,
 • z preventivních či kosmetických důvodů,
 • následkem porušení zákona předpisů o veterinární péči či na ochranu zvířat.

Pokud jde o pojištění odpovědnosti, počítejte také s tím, že neuvidíte ani korunu, pokud poškozenou osobou bude osoba žijící ve společné domácnosti, příbuzný nebo jiný člen rodiny.

Když musíte využít vlastní zdroje

Ať už si pojištění platíte nebo ne, situace, kdy na úhradu nutných nákladů budete sami, mohou nastat velmi snadno. Bohužel nelze předpokládat, kdy k tomu dojde a zda budete mít dostatek vlastních prostředků na jejich úhradu.

Pomocnou ruku vám v takových situacích může podat krátkodobá půjčka online, kterou lze sjednat v řádech minut s tím, že peníze můžete mít na účtě do dvou pracovních dnů.

Zdraví vašeho mazlíčka může být dobrým důvodem ke sjednání půjčky, nicméně stále byste měli myslet i na vaše bezpečí. Bez zhodnocení vaší finanční situace a řádného porovnání jednotlivých nabídek byste sice mohli zachránit život svého čtyřnohého kamaráda, ale sobě způsobit velké potíže.

Nedělejte tedy žádná velká rozhodnutí s horkou hlavou a raději si dejte chvíli času na to, abyste se nad situací rozumně zamysleli a pečlivě zvážili všechna pro a proti. Vždy se dá najít řešení, které je rozumné pro všechny zúčastněné strany.

Autorem tohoto článku je partner, se kterým jsme navázali spolupráci.

Máte dotaz nebo radu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *